امروز: یکشنبه 3 تیر 1397
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند. فعالیت های سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد
بررسی امنیت ملی بین الملل و ایران
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 65
فرمت فایل docx
حجم فایل 184 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 160
10,890 تومان

قیمت پایه: 10,890 + مالیات: 0 = جمع فاکتور 10,890 تومان

نام (اختیاری)
نام خانوادگی (اختیاری)
ایمیل (لازم)
موبایل (اختیاری)
>>

بررسی امنیت ملی بین الملل و ایران

فروشنده فایل

کد کاربری 1113
کاربر

بررسی امنیت ملی بین الملل و ایران دارای 160ص وبا فرمت ورد وقابی ویرایش

امنیت ملی از مهمترین مفاهیم دانش روابط بین الملل و علوم سیاسی است وچنان بر حیات سیاسی یك ملت تاثیر می گذارد كه حتی برخی از دانشمندان سیاسی ، فلسفه وجودی دولت را در حفظ امنیت وسبب بوجود آمدن یك كشور و یك دولت را پاسداری از حریم امنیت عنوان كرده‌اند. امنیت ملی، یك مفهوم ارزشی است، پدیده‌ای عجیب و احساس ذهنی و فردی است نه یك چیز عینی كه قابل دیدن و لمس باشد. ما نمی توانیم امنیت را لمس بكنیم بلكه تنها می‌توانیم احساس ایمنی نماییم. به همین خاطر هر كس با توجه به احساس خود از این مفهوم تعریف خاصی دارد. همین طور امنیت مطلق غیر قابل دستیابی است، چرا كه مفهوم امنیت ملی از نسبیت برخوردار است. كانون ایده امنیت می‌تواند از یك دولت به دولت دیگر، گروهها و یا حتی دردرون دولت تغیر بكند بنابراین مفهوم امنیت حالت تغییرپذیری دارد.(1)

مفهوم امنیت ملی مانند سایر مفاهیم سیاسی تحت تأثیر ساختاربندی و فضای حاكم بر نظام بین‌الملل قابل تبیین است. بنابراین با این فرض كه مفاهیم سیاسی با توجه به تغییرات شرایط محیطی (داخلی و خارجی) تغییرپذیر هستند، مفهوم امنیت ملی را بر مبنای تحولاتی كه در نظام بین‌الملل رخ داده، بررسی خواهیم نمود.

در این خصوص دو نگرش و برداشت نسبت به مفهوم امنیت ملی وجود دارد؛ برداشت سنتی، برداشت مدرن. برداشت‌های گذشته با آنچه امروز، از این مفهوم ارائه می‌گردد، متفاوت و متغیر است. لذا جهت تعیین سیرتغییر مفهوم امنیت ملی برداشت‌های گذشته و سنتی را باید جدا از برداشت‌های مدرن مورد بررسی قرار داد. با در نظر گرفتن این مطلب بخش حاضر را به دو فصل تقسیم و هر فصل را به بررسی یكی از این برداشت‌ها (برداشت سنتی از مفهوم امنیت ملی، برداشت نوین از مفهوم امنیت ملی) اختصاص می‌دهیم.

فایل های مرتبط ( 15 عدد انتخاب شده )

پشتیبانی از تمامی بانک ها-سیدو

بالا